Nowy numer 47/2020 Archiwum

19 dni przeciw przemocy

W nowotarskim Miejskim Ośrodku Kultury podsumowano Kampanię 19 dni przeciw przemocy.

Skąd nazwa kampanii? Otóż jest ona realizowana od 1 do 19 listopada na terenie szkół z terenu miasta oraz Gminy Nowy Targ, a jej głównym organizatorem jest Fundacja "Szczęśliwe Jutro".

Podczas spotkania wstępnie podsumowano kampanię. Uczniowie ze szkół biorących udział akcji przygotowały gazetki szkolne na konkurs, którego zwycięzcą została klasa 6a z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie. Nagrodą główną jest wyjście dla całej klasy do Centrum Wspinaczkowego TOP w Nowym Targu.

Podczas konferencji "Mówimy głośno o przemocy, bo się na nią nie zgadzamy", która towarzyszyła spotkaniu w nowotarskim MOK, każda ze szkół omówiła, opracowała inny rodzaj przemocy. Dzieci były inicjatorami pomysłów prezentowanych przez siebie tematów, stąd tak duża różnorodność ich występów od prelekcji, scenek, występów wokalnych na prezentacji kończąc.

Jednym z działań prowadzonych podczas kampanii 19 dni było przeprowadzenie prze uczniów wywiadów z dorosłymi na temat przemocy, jej rodzajów i sposobów przeciwdziałania. Dzięki temu powstał reportaż, który został zaprezentowany na konferencji.

Fundacja "Szczęśliwej Jutro" deklaruje chęć wpisania kampanii 19 dni przeciw przemocy wobec dzieci i młodzieży, jako regularne działanie profilaktyczne realizowane rokrocznie na terenie Miasta i Gminy Nowy Targ.

Kampanii patronował "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama