Nowy Numer 29/2018 Archiwum

19 dni przeciw przemocy

W nowotarskim Miejskim Ośrodku Kultury podsumowano Kampanię 19 dni przeciw przemocy.

Skąd nazwa kampanii? Otóż jest ona realizowana od 1 do 19 listopada na terenie szkół z terenu miasta oraz Gminy Nowy Targ, a jej głównym organizatorem jest Fundacja "Szczęśliwe Jutro".

Podczas spotkania wstępnie podsumowano kampanię. Uczniowie ze szkół biorących udział akcji przygotowały gazetki szkolne na konkurs, którego zwycięzcą została klasa 6a z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie. Nagrodą główną jest wyjście dla całej klasy do Centrum Wspinaczkowego TOP w Nowym Targu.

Podczas konferencji "Mówimy głośno o przemocy, bo się na nią nie zgadzamy", która towarzyszyła spotkaniu w nowotarskim MOK, każda ze szkół omówiła, opracowała inny rodzaj przemocy. Dzieci były inicjatorami pomysłów prezentowanych przez siebie tematów, stąd tak duża różnorodność ich występów od prelekcji, scenek, występów wokalnych na prezentacji kończąc.

Jednym z działań prowadzonych podczas kampanii 19 dni było przeprowadzenie prze uczniów wywiadów z dorosłymi na temat przemocy, jej rodzajów i sposobów przeciwdziałania. Dzięki temu powstał reportaż, który został zaprezentowany na konferencji.

Fundacja "Szczęśliwej Jutro" deklaruje chęć wpisania kampanii 19 dni przeciw przemocy wobec dzieci i młodzieży, jako regularne działanie profilaktyczne realizowane rokrocznie na terenie Miasta i Gminy Nowy Targ.

Kampanii patronował "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma