Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Ogień dla nas i całego świata" już w sobotę

Rekolekcje z bp. Edwardem Dajczakiem odbędą się 26 listopada w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

- To, co zapoczątkował papież Franciszek w lipcu, trwa dalej - mówi ksiądz biskup Grzegorz Ryś, zapraszając na pierwsze spotkanie z cyklu "Ogień dla nas i całego świata". - Ogień jest w nas rozpalony, ale trzeba go podsycać tak dalece, żeby w końcu wyszedł z nas na zewnątrz - mówi zachęca bp Ryś.

Spotkania mają być kontynuacją rekolekcji, które odbywały się w tym samym miejscu przed Światowymi Dniami Młodzieży. Wtedy dotyczyły one uczynków miłosierdzia - teraz tematem będą dary Ducha Świętego.

Pierwszy z rekolekcjonistów - bp Edward Dajczak - będzie mówił o darze Mądrości. Podczas rekolekcji młodzi poznają także wspólnotę Nowe Jeruzalem - zobaczą film, poświęcony grupie i wysłuchają świadectwa lidera. Nowe Jeruzalem współprowadzić będzie także modlitwę uwielbienia.

W oprawie muzycznej i liturgicznej Mszy św. o godz. 18 pomagać będzie Duszpasterstwo Akademickie "U Dobrego", działające przy parafii Dobrego Pasterza w Krakowie.

Kolejne odsłony rekolekcji odbędą się 10 grudnia, 21 stycznia, 11 lutego, 11 marca, 8 kwietnia, 13 maja. W grudniu głosić je będzie bp Grzegorz Ryś, w lutym kardynał Luis Antonio Tagle. Tak jak przed ŚDM organizatorzy chcą, by rekolekcjoniści pochodzili z różnych stron świata oraz żeby byli to zarówno duchowni, jak i świeccy.

Plan sobotnich rekolekcji:

  • 16.30 - modlitwa, wywiad z zaproszonym gościem o darach Ducha Świętego, świadectwo lidera wspólnoty
  • 18.00 - Eucharystia
  • 19.30 - konferencja gościa specjalnego, a po niej czuwanie modlitewne

W rekolekcjach będzie można uczestniczyć także za pośrednictwem Internetu - transmisja online będzie dostępna pod adresem https://youtu.be/vDmq2My73Z0.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama