Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kup świecę na wigilijny stół

W parafiach archidiecezji krakowskiej na ludzi dobrej woli czeka aż 168 tys. dużych i małych świec 23. Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom.

- Mamy nadzieję, że wszystkie trafią na świąteczne stoły, a ofiary za nie pomogą nam zorganizować wakacje i ferie dla dzieci z ubogich rodzin oraz utrzymać placówki służące dzieciom - mówi Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas.

W tym roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom trwa pod hasłem: "Płomień Miłosierdzia".

- Co roku hojność ludzi wielkich serc pozwala nam na pomoc dla tysięcy dzieci z ubogich rodzin. Mieszkańcy Małopolski od wielu lat pozwalają krakowskiej Caritas rozprowadzić rekordową liczbę wigilijnych świec. Mamy nadzieję, że tak będzie i w tym roku, bo płomień wigilijnej świecy jest czytelnym znakiem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa w Polsce i na świecie - dodaje A. Homan.

Ofiary za świece zostaną przeznaczone na organizację ferii i wakacji dla ubogich dzieci, pomoc najuboższym rodzinom w parafiach, dożywianie dzieci oraz dofinansowanie placówek służących dzieciom, prowadzonych przez krakowską Caritas.

- Najnowsza placówka opiekuńczo-wychowawcza typu rodzinnego, czyli rodzinny dom dziecka, powstaje właśnie w Nowej Wsi. Remont i dostosowanie do nowej roli budynku ofiarowanego przez parafię kosztowały około 400 tys. zł. Już w najbliższych dniach zamieszka tam 8 dzieci - opowiada A. Homan.

Warto dodać, że tradycyjnie 10 groszy z ofiary za każdą świecę przeznaczone będzie na pomoc dzieciom z zagranicy. W tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Bliskiego Wschodu, głównie z Syrii i Iraku, a świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie można znaleźć nie tylko w parafiach, ale również w Księgarni św. Stanisława w Krakowie (ul. Wiślna 12A) oraz w dwóch sklepach z dewocjonaliami - na Małym Rynku 6 oraz w sklepie "Dar Serca" w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

Tegoroczna ogólnopolska kampania WDPD po raz 17. ma charakter ekumeniczny. Obok Caritas uczestniczą w niej Diakonia Kościoła luterańskiego i reformowanego oraz Eleos Kościoła prawosławnego.

Kup świecę na wigilijny stół   Hojność ludzi każdego roku przerasta nadzieje Caritas. Dzięki temu możliwa jest pomoc tysiącom dzieci Caritas Archidiecezji Krakowskiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy