Nowy numer 38/2021 Archiwum

Apostolat na kolanach

Od ponad 10 lat wierni z kolejnych parafii archidiecezji krakowskiej modlą się w Łagiewnickiej kaplicy Wieczystej Adoracji. Teraz do tej sztafety modlitwy ma dołączyć Apostolat Miłosierdzia.

- Pragniemy, by trwałym owocem Roku Miłosierdzia było stworzenie prężnej wspólnoty modlitewnej, która będzie trwać dzień i noc przy Jezusie Eucharystycznym w kaplicy Wieczystej Adoracji w krakowskich Łagiewnikach - mówi Małgorzata Pabis, rzecznik sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Stąd pomysł na stworzenie Apostolatu Miłosierdzia. M. Pabis podkreśla, że modlitwa przed Najświętszym Sakramentem to także "podtrzymywanie i niesienie światu ognia miłosierdzia", o które apelował w Łagiewnikach Jan Paweł II.

- Jeśli masz na tyle odwagi, wiary i miłości, zgłoś swoją gotowość, by włączyć się w tę formę Apostolatu Miłosierdzia, dzięki której wszystkie inne nabierają pełnego sensu i wartości - zachęca rzecznik sanktuarium. Na razie można się zgłaszać mailowo (apostolat@milosierdzie.pl). Specjalny formularz ma także zostać uruchomiony na portalu: milosierdzie.pl.

 Wieczysta adoracja w położonej tuż obok bazyliki Bożego Miłosierdzia niewielkiej kaplicy trwa od roku 2005, a dokładnie od Niedzieli Miłosierdzia, w wigilię której odszedł św. Jan Paweł II.

Zdążył on jeszcze przesłać swoje błogosławieństwo i pasterskie słowo, w którym napisał: "Cieszę się, że w tę niedzielę rozpocznie się w sanktuarium wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Nic tak, jak eucharystyczna obecność Pana, nie uobecnia dzieła miłosierdzia, jakie dokonało się przez krzyż i zmartwychwstanie. Niech zatem ta obecność będzie dla wszystkich pielgrzymów źródłem mocy i nadziei".

Słowa te stały się papieskim testamentem i zaproszeniem do adoracji. W kaplicy płonie także "Ogień Miłosierdzia", który Jan Paweł II zapalił w Watykanie 16 grudnia 2003 roku i który przekazał do Łagiewnik, aby przypominał pielgrzymom o miłosiernej miłości Boga wobec każdego człowieka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama