Nowy numer 2/2021 Archiwum

Prawie 5 mln pasażerów w Kraków Airport

W listopadzie krakowskie lotnisko obsłużyło 386 826 pasażerów, tj. o 24 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

W ostatnim miesiącu sezonu letniego odnotowano 3 237 operacji lotniczych, tj. o 23 proc. więcej niż w październiku 2015 roku. Od początku roku do 30 listopada w Kraków Airport obsłużono 4 597 291 pasażerów, co przekłada się na wzrost o 17 proc. w stosunku do 2015 roku.

- Listopad rozpoczęliśmy inauguracjami 6 połączeń dwóch największych przewoźników na krakowskim lotnisku - linii lotniczych Ryanair i easyJet. W ubiegłym tygodniu wspólnie z PLL LOT ogłosiliśmy połączenie do Chicago. Od lipca dreamliner będzie cotygodniowym gościem w Kraków Airport - mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

- Kolejną dobrą wiadomością jest powstanie pierwszego w Krakowie akceleratora start-upów. Cieszymy się, że jesteśmy partnerem tej inicjatywy. Mamy nadzieję, że połączenie doświadczenia i wiedzy pracowników lotniska z innowacyjnymi pomysłami zaowocuje wdrożeniem rozwiązań, z których będą mogli korzystać nie tylko pasażerowie - dodaje R. Włoszek.

W listopadzie Kraków Airport został partnerem strategicznym pierwszego w Krakowie akceleratora start-upów. Program wsparcia dla młodych firm technologicznych będzie prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama