Nowy numer 28/2018 Archiwum

Prawie 5 mln pasażerów w Kraków Airport

W listopadzie krakowskie lotnisko obsłużyło 386 826 pasażerów, tj. o 24 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

W ostatnim miesiącu sezonu letniego odnotowano 3 237 operacji lotniczych, tj. o 23 proc. więcej niż w październiku 2015 roku. Od początku roku do 30 listopada w Kraków Airport obsłużono 4 597 291 pasażerów, co przekłada się na wzrost o 17 proc. w stosunku do 2015 roku.

- Listopad rozpoczęliśmy inauguracjami 6 połączeń dwóch największych przewoźników na krakowskim lotnisku - linii lotniczych Ryanair i easyJet. W ubiegłym tygodniu wspólnie z PLL LOT ogłosiliśmy połączenie do Chicago. Od lipca dreamliner będzie cotygodniowym gościem w Kraków Airport - mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

- Kolejną dobrą wiadomością jest powstanie pierwszego w Krakowie akceleratora start-upów. Cieszymy się, że jesteśmy partnerem tej inicjatywy. Mamy nadzieję, że połączenie doświadczenia i wiedzy pracowników lotniska z innowacyjnymi pomysłami zaowocuje wdrożeniem rozwiązań, z których będą mogli korzystać nie tylko pasażerowie - dodaje R. Włoszek.

W listopadzie Kraków Airport został partnerem strategicznym pierwszego w Krakowie akceleratora start-upów. Program wsparcia dla młodych firm technologicznych będzie prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma