Nowy numer 3/2021 Archiwum

Oddawali Bogu swoje talenty

Przedsiębiorcy i pracodawcy pielgrzymowali 4 grudnia do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Uczestnicy XIII Pielgrzymki Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT, zorganizowanej pod hasłem „Powołani do wielkich dzieł”, modlili się słowami „Tobie, mój Ojcze i Boże, zawdzięczam wszystko i Tobie też oddaję wszystkie moje talenty”.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy z Wrocławia.

- To właśnie my, chrześcijanie, ludzie wierzący, pracodawcy i przedsiębiorcy, mamy być dla świata współczesnym Janem Chrzcicielem. Mamy stać na pustyni, przyciągać innych do Chrystusa stylem naszego życia, opartego na wzajemnej miłości i budowie kultury jedności - powiedział w kazaniu.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie w auli im. Jana Pawła II. Ks. Grzegorz Piątek SCJ, współtwórca duszpasterstwa, przedstawił gości oraz podziękował za wspólną modlitwę. Prowincjał sercanów ks. Wiesław Święch SCJ wspomniał postać o. Leona Dehona - założyciela zgromadzenia oraz prekursora duszpasterstwa przedsiębiorców i pracodawców. Henryk Siodmok, prezes Grupy Atlas, wygłosił wykład pt. „Czy przedsiębiorca może być święty? Kluczowe aspekty nauki społecznej Kościoła”. Poruszając zagadnienia ekonomiczne, nawiązując do encyklik i fragmentów Pisma Świętego, ukazał, jak duży wpływ na społeczeństwo i gospodarkę mają chrześcijańscy przedsiębiorcy, i udzielił pozytywnej odpowiedzi na postawione pytanie. Podsumowano również mijający rok pracy duszpasterskiej. Członkowie TALENT-u podzieli się także swymi świadectwami.

- To nie przypadki mnie zmieniły, to Bóg - wyznał Łukasz, przedsiębiorca z Wrocławia. Po przedstawieniu programu duszpasterstwa na przyszły rok uczestnicy odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Duszpasterstwo TALENT funkcjonuje od 1999 r. Gromadzi przedsiębiorców, pracodawców małych i dużych firm w kilkunastu miastach w Polsce. Stawia na formację duchową, pogłębianie wiedzy dotyczącej biznesu w świetle nauki Kościoła oraz integruje środowiska chrześcijańskich przedsiębiorców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama