Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nietypowa próba szturmu na Wawel

Dwóch mężczyzn próbowało w nocy z soboty na niedzielę dostać się na wawelskie wzgórze, wchodząc po piorunochronie i rynnach.

Wspinaczkę przerwał jednak wypadek jednego z nich. Wszystko działo się około 3.00 w nocy, w pobliżu bramy od strony ul. Bernardyńskiej. Podczas przedostawania się na wzgórze wawelskie jeden z mężczyzn spadł na dach jednego z budynków. Pomoc wezwał jego kolega. Obaj znajdowali się w na tyle niefortunnym miejscu, że konieczna była interwencja nie tylko pogotowia, ale również straży pożarnej.

"Po ściągnięciu na dół poszkodowanego na desce, został on zabrany do szpitala, a drugim amatorem wspinaczki zajęła się Straż Zamkowa i Policja" - relacjonują nocną akcję strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 na swoim profilu na Facebooku.

Ostatecznie drugi z mężczyzn - w momencie wypadku kolegi przerwał zdobywanie królewskiej rezydencji i czekał na ewakuację - trafił do izby wytrzeźwień. Całą sprawą zajmie się teraz Policja, która zdecyduje, jaka kara należy się amatorom nielegalnego nocnego zwiedzania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama