Nowy numer 28/2018 Archiwum

Abp Jędraszewski z wizytą w Zakopanem

Nowo ogłoszony metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski chętnie wypoczywa w stolicy polskich Tatr.

- Bardzo Panu Bogu dziękujemy za nominację abp. Jędraszewskiego, który przebywał u nas podczas ostatnich letnich wakacji - mówi s. Małgorzata, przełożona domu na Jaszczurówce. - Szukał jak każdy inny gość pełnego wypoczynku, wyciszenia, które w miarę naszych skromnych możliwości staramy się zapewnić.

- Oczywiście, nowego metropolitę krakowskiego przywitamy pod Tatrami z największymi honorami - zapewnia burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. Zapewne pojawią się m.in. jeźdźcy z banderii konnej.

Siostry urszulanki mają nadzieję, że już jako metropolita krakowski abp Jędraszewski będzie chętnie wracał na Jaszczurówkę. Podczas wspólnych modlitw powierzały już Bogu nową misję abp. Jędraszewskiego.

W Domu Urszulanek na Jaszczurówce chętnie zatrzymywał się także kard. Karol Wojtyła. Chętnie przyjeżdżał tu także kard. Stefan Wyszyński. „Stąd najbliżej do nieba” - mówił prymas Polski do wychowanków z przedszkola sióstr urszulanek. Siostry gościły również bł. ks. Jerzego Popiełuszkę oraz wiele znanych ludzi kultury, sztuki, dziennikarzy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma