Nowy numer 2/2021 Archiwum

Papieska choinka w Libiążu

Rozbłyśnie ona tysiącem światełek przed kościołem Przemienia Pańskiego już w najbliższą niedzielę, 11 grudnia.

Trzecia niedziela adwentu, nazywana "Gaudete", to w Libiążu dzień zapalenia lampek na Choince Papieskiej. W tym roku temu wydarzeniu przewodniczyć ma bp Jan Szkodoń, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

- Już po raz czwarty będziemy w naszym mieście przeżywać tą radosną uroczystość, która co roku gromadzi kilkaset osób. Zapalenie światełek na Choince Papieskiej w Libiążu odbywa się na pamiątkę zwyczaju stawiania choinki na Placu św. Piotra w Watykanie, która to tradycja została wprowadzona za pontyfikatu św. Jana Pawła II - przypomina  ks. Michał Kliś, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu.

Choinka ustawiona na placu przed świątynią Przemienia Pańskiego w Libiążu zabłyśnie 11 grudnia. Po Mszy św. o 16.00 zgromadzeni na uroczystości staną się świadkami "otwarcia IV Choinki Papieskiej".

Biskup Szkodoń poświęci też przyniesione przez dzieci figurki małego Jezuska oraz żłóbki, które stanowić będą bożonarodzeniowy wystrój domów, przypominając o istocie świąt Bożego Narodzenia.

W otwarciu IV Choinki Papieskiej w Libiążu spodziewany jest udział m.in. władz miasta na czele z brmistrzem Jackiem Latko. Wydarzenie uświetni śpiewem oraz muzyką Zespół Góralski z kapelą "Mali Miętusianie", zagra też Orkiestra Górnicza.

Święty Mikołaj w asyście aniołów obdaruje dzieci słodyczami. Na zakończenie tradycyjnie odbędzie się pokaz fajerwerków. 

Zapalenie światełek na choince w Libiążu co roku poprzedza zaświecenie przez kard. Stanisława Dziwisza choinki przed krakowską kurią. W tym roku przy ul. Franciszkańskiej 3 rozbłyśnie ona już po raz dziesiąty. Uroczystość w Krakowie odbędzie się 17 grudnia, również o 16.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama