Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pierwsza wizyta nowego metropolity przejdź do galerii

Ustalono m.in. datę ingresu abp. Marka Jędraszewskiego do katedry wawelskiej.

Jak informuje ks. Piotr Studnicki, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Krakowie, 10 grudnia w Domu Arcybiskupów Krakowskich odbyło się spotkanie dotychczasowego pasterza archidiecezji kard. Stanisława Dziwisza z nowo mianowanym metropolitą abp. Markiem Jędraszewskim. Była to pierwsza wizyta abp. Jędraszewskiego po ogłoszeniu jego nominacji na tę funkcję.

"Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy hierarchów w prywatnej kaplicy arcybiskupów na ul. Franciszkańskiej 3. Abp Jędraszewski podarował kard. Dziwiszowi kopię płaskorzeźby św. Jana Pawła II, znajdującej się w rezydencji arcybiskupów łódzkich, która upamiętnia pielgrzymkę Ojca Świętego w Łodzi" - czytamy w przesłanym przez rzecznika archidiecezji komunikacie.

Podczas sobotniego spotkania ustalono, że kanoniczne objęcie urzędu metropolity krakowskiego przez abp. Jędraszewskiego oraz ingres do krakowskiej katedry odbędzie się 28 stycznia 2017 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma