Nowy numer 28/2018 Archiwum

13 grudnia - pamiętamy

W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, specjalna iluminacja będzie dziś do godz. 22 widoczna na krakowskiej Tauron Arenie.

"Komuniści przeciw Polsce - 13 grudnia '81 - pamiętamy" - taki napis jest wyświetlany na największym, liczącym ponad 500 metrów szerokości i 10 metrów wysokości, ekranie reklamowym w Polsce, otaczającym całą halę.

To jedna z grudniowych inicjatyw krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Wspólnie z TVP Kraków przygotował on także spot, przedstawiający stan wojenny oczami dziecka.

40-sekundową animację można zobaczyć m.in. na portalu YouTube (na profilu "ipn kraków") oraz na facebookowej stronie "Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie".

IPN zachęca także, by 13 grudnia o 19.30 zapalić w oknie światło pamięci - to nawiązanie do gestu sprzed 35 lat, którym swoje wsparcie i solidarność z Polakami wyrazili m.in. papież Jan Paweł II i prezydent USA Ronald Reagan.

"Światło wolności" to także oddanie czci tym, których w okresie stanu wojennego dotknęły represje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma