Nowy numer 3/2021 Archiwum

Paczka dla więźnia

Trwa prowadzona przez trynitarzy zbiórka żywności i pieniędzy na paczki dla osadzonych w trzech krakowskich więzieniach.

Akcja obejmie areszty w Nowej Hucie, Podgórzu oraz przy ul. Montelupich. Jedna skromna paczka przypadnie na jedną kilkuosobową celę.

Do ostatniej niedzieli udało się zebrać 4 kawy, 6 herbat, 2 kg cukru, 28 czekolad oraz nieco ponad 3 tys. zł. Do osiągnięcia zamierzonego celu, czyli przygotowania 320 paczek, potrzeba jeszcze przeszło drugie tyle pieniędzy. Szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób wesprzeć akcję (jak wpłacić pieniądze i gdzie przynieść żywność) można znaleźć na stronie: www.trynitarze.pl.

Jak przekonują organizatorzy akcji "Paczka dla więźnia", dzięki niej ci, którzy na czas świąt Bożego Narodzenia muszą pozostać w więzieniu, mogą doświadczyć, czym jest wspólnota wierzących - wspólnota Kościoła, która nie tylko gromadzi się na niedzielnej Mszy św., ale pamięta też o tym, do czego zachęcał Jezus, czyli o pocieszaniu więźniów.

Trynitarze przypominają też, że to jeden z uczynków miłosierdzia, o których tak często była mowa w zakończonym niedawno Roku Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama