Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jubileuszowa "Choinka pod Oknem Papieskim"

Już po raz dziesiąty kard. Stanisław Dziwisz spotka się z dziećmi, by wspólnie rozświetlić bożonarodzeniowe drzewko.

W tym roku ustawiona przy ul. Franciszkańskiej, przed domem arcybiskupów krakowskich, naprzeciw okna papieskiego choinka rozbłyśnie w sobotę 17 grudnia.

Spotkanie, na które kardynał zaprasza rodziny i dzieci, zwłaszcza z przedszkoli, domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczy, świetlic środowiskowych oraz wspólnot parafialnych, rozpocznie się o 16.00. Zapalenie światełek zaplanowano na 17.15, a kwadrans później na ul. Franciszkańskiej ma się pojawić św. Mikołaj.

Na scenie przy papieskiej choince wystąpią zespoły i schole dziecięce: Promyczki Dobra, Schola Śnieżnej Pani z Tokarni oraz Mali Miętusianie.

Tegoroczne przedświąteczne spotkanie będzie także dla dzieci okazją do podziękowania kard. Stanisławowi Dziwiszowi za 11 lat jego posługi w archidiecezji.

Dla wszystkich momentem takiego dziękczynienia ma być zaplanowana na sobotę 21 stycznia Msza św. w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Eucharystii o godz. 11 będzie przewodniczył kard. Dziwisz, a zapraszają na nią biskupi pomocniczy oraz Rada Kapłańska Archidiecezji Krakowskiej.

Będzie to dokładnie tydzień przed kanonicznym objęciem diecezji przez nowego metropolitę - abp. Marka Jędraszewskiego.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama