Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kolędy już brzmią na scenach przejdź do galerii

Znamy zespoły, które będą reprezentować archidiecezję krakowską na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

Pierwszy etap największego przeglądu kolędowego w Polsce odbył się w kilkudziesięciu miastach w kraju i za granicą - w tym w Krakowie oraz Wadowicach.

Podczas finałowych przesłuchań, które w dniach 12-14 stycznia odbędą się w Będzinie, naszą archidiecezję będzie reprezentowało łącznie sześć zespołów i jeden solista.

Podczas eliminacji w Krakowie do drugiego etapu festiwalu zakwalifikowały się: trio wokalne z Zespołu Szkół w Gromniku, zespół wokalny "Domino" z Młodzieżowego Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie, zespół regionalny "Mystkowianie" z Domu Kultury w Mystkowie oraz chór mieszany "Educatus" z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Z kolei w rywalizacji w Wadowicach najlepsi okazali się: Hubert Targosz z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 z Wadowic, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Andrychów" z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz Kameralny Chór Prowincjonalny z Gminnego Ośrodka Kultury w Wieprzu.

- Było kilka prezentacji, które nas zachwyciły - mówił podczas przesłuchań w Wadowickim Centrum Kultury prof. Jan Borkowski z Akademii Muzycznej w Poznaniu, członek konkursowego jury. - Do drugiego etapu typujemy tylko takie zespoły, które mają szanse w finale zająć dobre miejsca - zapewnił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama