Nowy numer 2/2021 Archiwum

Strzegą przed terroryzmem

Krakowscy franciszkanie zachęcają kierowców ciężarówek do modlitwy za wstawiennictwem męczenników z Pariacoto.

Jak przypomina br. Jan Hruszowiec, beatyfikowani w grudniu ubiegłego roku franciszkańscy męczennicy z Peru - o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek - stali się pierwszymi błogosławionymi orędownikami w obronie przed terroryzmem. Sami zginęli przecież z rąk komunistycznych terrorystów "Świetlistego szlaku".

W czerwcu tego roku rozpoczęła się za wstawiennictwem ojców Michała i Zbigniewa modlitwa w ramach "Krucjaty Różańcowej w obronie przed terroryzmem". Teraz krakowscy franciszkanie proponują akcję "Kierowcy jeżdżą razem z Męczennikami z Pariacoto".

- Każdy kierowca może zaprosić naszych męczenników do szczególnej opieki podczas trudnej pracy, gdzie istnieje realne zagrożenie terroryzmem - przekonuje br. Jan Hruszowiec. To modlitewna odpowiedź na ostatni zamach w Berlinie.

- Można otrzymać relikwie drugiego stopnia (kawałki ich odzieży, zalaminowane w obrazku), które będą towarzyszyć kierowcom w ich samochodach podczas pracy - dodaje, zachęcając do modlitwy.

Podkreśla też, że każdy może odebrać relikwie i podarować znajomemu kierowcy. - Może jest to twój mąż, może sąsiad. Niech Bracia Męczennicy, dar Boga na te trudne czasy, którzy strzegą nas przed terroryzmem, chronią każdego kierowcę - mówi franciszkanin.

Szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób można otrzymać relikwie są na stronie franciszkanie.pl w zakładce "Męczennicy".

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama