Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nagrody dla młodych dziennikarzy

Do 28 lutego można nadsyłać prace na dwa krakowskie konkursy, obejmujące wszystkie gatunki medialne.

Podobnie jak w poprzednich latach na Nagrodę Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka złożą się trzy kategorie - "Debiut publicystyczny roku", "Inicjatywa roku" oraz "Reportaż - po debiucie". Ostatniej z nich patronuje zmarły w 2006 roku dziennikarz krakowskiego oddziału GN Paweł Migas. "Gość Krakowski" jest współorganizatorem konkursu.

- Gdy widzę prace, które ocenialiśmy w ramach kapituły konkursowej, czytam te wszystkie teksty, reportaże, dostarczone opisy inicjatyw, przywraca to we mnie nadzieję, że dziennikarstwo porządne, świeże, energiczne, z pasją jest jeszcze możliwe - mówił podczas zeszłorocznej gali wręczenia nagród Krzysztof Gurba, prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, wykładowca dziennikarstwa i członek kapituły konkursowej.

W tym roku Nagrodzie Młodych Dziennikarzy będzie towarzyszył Konkurs dla Młodych Twórców Filmowych im. Andrzeja Baczyńskiego. To forma upamiętnienia dokumentalisty i etyka mediów, założyciela i dyrektora Redakcji Programów Katolickich TVP Kraków, zmarłego w grudniu 2015 roku ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego. W tej części konkursu przewidziano nagrodę główną oraz wyróżnienia za debiut filmowy i film o tematyce religijnej.

Swoje teksty, zdjęcia, nagrania i filmy można przysyłać do 28 lutego. Utwory mogą zgłaszać zarówno osoby posiadające status dziennikarza, jak i niezwiązane z żadną redakcją, które w momencie przesłanie zgłoszenia nie ukończyły 28 lat (poza kategorią „Reportaż po debiucie, gdzie granica wieku to 35 lat). Szczegóły oraz oraz regulamin konkursu dostępne są na facebookowym profilu (http://www.facebook.com/nagroda.mlodych.dziennikarzy) oraz stronie internetowej www.nagrodamlodychdziennikarzy.wordpress.com.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama