Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zakopane kolędami rozśpiewane

Pod Tatrami trwa VIII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości, którzy pod Tarami spędzają świąteczny i noworoczny czas. Jak co roku, umilą go niezwykłe koncerty z najpiękniejszymi góralskimi pastorałkami, a także tradycyjne polskie kolędy i współczesne kompozycje - podkreśla Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Z roku na rok festiwal jest coraz bogatszy - planowanych jest więcej koncertów i dużo nowości. Przede wszystkim będzie mnóstwo okazji, by spotkać się w świątecznej atmosferze i wspólnie pokolędować, także w zimowym plenerze - 6 stycznia, z okazji Święta Trzech Króli.

Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentowane zostaną kolędy i pastorałki w wykonaniu najlepszych artystów z Polski i Podhala. Będziemy mogli posłuchać: Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", Hanki Wójciak, Hani Rybki, Niki Lubowicz, Dawida Lubowicza, Sebastiana Karpiela-Bułecki, Natalii Kmiecik i Justyny Lasiak, zespołów Megitza, 9-siył ze znakomitymi muzykantami Stanisławem i Janem Michałczakami, Pawłem Majerczykiem, Elżbietą Porębską Mędoń oraz zespołów Polaniorze, Holeviaters i Harni.

VIII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych z hasłem: "Dobrze, ześ się, Jezu, pod Giewontem zrodziył..."  już 30 grudnia w "Księżówce". Tam o godz. 16 zaplanowano Mszę św., a po niej koncert Hanki Wójciak z kapelą. 5 stycznia organizatorzy zapraszają do kościoła oo. jezuitów. Najpierw o godz. 18 Msza św., a po niej "Czuwanie z Mędrcami" - koncert zespołu Holeviaters.

W festiwal wpisano także 6 stycznia Mszę św. w sanktuarium Najświętszej Rodziny i Pokłon Trzech Król. W samo południe rozpocznie się przemarsz z udziałem zespołów regionalnych, a także Mędrców ze Wschodu, w których role wcielają się aktorzy Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, i wspólne kolędowanie przy góralskiej szopce przy Starym Kościółku. Tego samego dnia do Zakopanego przyjedzie bp Antoni Długosz, aby uświetnić VII Harendziańskie Kolędowanie, także w ramach festiwalu.

Pełen program imprezy, której patronuje GN, można znaleźć m.in. na stronie zakopiańskiego magistratu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama