Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Zakopiański sylwester najchętniej oglądany przejdź do galerii

Noc sylwestrową 2016/17 spędziło przed odbiornikami telewizyjnymi 13 mln Polaków. Co trzeci z nich włączył TVP2.

Przed plenerową sceną na Dolnej Równi Krupowej zgromadziło się prawie 50 tys. osób.

Wielki zakopiański koncert sylwestrowy obejrzało w Dwójce średnio 3,5 mln widzów. Były jednak chwile, gdy widownia sięgała aż 5 milionów! Należały one do ulubieńca widzów, Zenona Martyniuka, który dosłownie każdym swym występem - zarówno solowym, jak i w brawurowym duecie z Marylą Rodowicz - wywoływał szalony aplauz publiczności.

Scenografię i reżyserię światła oraz reżyserię całego widowiska TVP2 oddała w ręce najbardziej doświadczonych specjalistów, którzy od lat współpracują z Telewizją Polską przy największych eventach. Imponująca konstrukcja zakopiańskiej sceny sylwestrowej była większa od zeszłorocznej o ponad 10 metrów i miała ponad 60 metrów szerokości i 50 metrów głębokości. Do budowy sceny wykorzystano 11 tirów, każdy po 25 ton rurek do konstrukcji.

Na zakopiańskiej scenie wystąpiło 34 artystów, którzy wykonali ok. 80 utworów, wśród nich - oprócz Maryli Rodowicz i Zenona Martyniuka - takie gwiazdy jak m.in. Halina Frąckowiak, Edyta Górniak, Stefano Tarazzino, Margaret, Doda, Boney M, Dr. Alban, Loona, Staszek Karpiel-Bułecka, Halina Mlynkowa czy Cugowscy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama