Nowy numer 25/2018 Archiwum

Miasto w budowie

Rok 2017 będzie dla krakowskich kierowców kolejną lekcją cierpliwości.

Do trwających już prac (m.in. na drodze S7 między Rybitwami a ul. Igołomską) już w środę dołączą bowiem utrudnienia w rejonie ul. Armii Krajowej. PKP będzie tam prowadziło remont krakowskiego odcinka trasy kolejowej do Katowic. Ograniczenia w ruchu obejmą też niektóre ulice w okolicy, a to dopiero początek.

Na ten rok zaplanowano także inwestycje typowo drogowe, m.in. przebudowę ul. Igołomskiej, ul. Basztowej (a to przecież ścisłe centrum miasta, w którym poruszanie się samochodem i tak nie jest łatwe) oraz remont nowohuckiego ronda Kocmyrzowskiego.

Czy to wszystko potrzebne? Zapewne tak - wystarczy spojrzeć, w jakich korkach tkwimy teraz wokół ronda Mogilskiego i wyobrazić sobie, co by było, gdybyśmy korzystali nadal z jego starej, znacznie mniej rozbudowanej wersji sprzed przebudowy.

Kierowcy muszą się jednak przygotować, że najpierw musi być gorzej, żeby potem było lepiej. Stojąc kiedyś w korku przed - a jakże - przebudową skrzyżowania, usłyszałem przez CB-radio: "Spokojnie, koledzy, parę miesięcy się pomęczymy, a potem lata będzie spokój".

Remont trasy kolejowej w okolicy ul. Armii Krajowej ma, co prawda, potrwać nie kilka miesięcy, a 1,5 roku, ale z drugiej strony będzie czas przywyknąć.

PS Na pocieszenie - krakowscy kierowcy już jesienią mają pojechać nowym odcinkiem trasy S7, łączącym Rybitwy i ul. Igołomską. Miejmy nadzieję, że wtedy - tak dla odmiany - z kilku ulic korki znikną, zamiast się pojawić.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma