Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zbiórka na paczki trwa

Akademia "Ignatianum" zaprasza 10 stycznia na charytatywny koncert w ramach akcji "Rodacy - Bohaterom".

Koncert, podczas którego odbędzie się zbiórka pieniędzy na paczki dla Polaków na Kresach, rozpocznie się o godz. 20 w krakowskiej bazylice jezuitów przy ul. Kopernika. Wystąpią Beata Rybotycka oraz krakowscy studenci, którymi pokieruje Konrad Mastyło. Wstęp na koncert nie będzie biletowany.

Jeszcze do 13 stycznia można wesprzeć koordynowaną przez studentów Akademii "Ignatianum" akcję "Rodacy - Bohaterom". Dotychczas udało się przygotować już ponad 100 paczek, które trafiły do Polaków m.in. na Ukrainie.

- W dalszym ciągu zbieramy żywność długoterminową. Ta pomoc Polakom na Kresach jest bardzo potrzebna. Część paczek przed świętami Bożego Narodzenia trafiła do kombatantów - mówi Tomasz Konturek, koordynator akcji. - Mimo że mamy już okres poświąteczny, chcemy dotrzeć z pomocą do wszystkich potrzebujących naszego wsparcia. Prosimy o dołączenie kartek z życzeniami, bo to one są najlepszym dowodem naszej pamięci i wdzięczności - dodaje.

Dary można przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 9-18 do magazynu w szatni Akademii "Ignatianum" (ul. Kopernika 26).

- Chcielibyśmy zebrać podobną liczbę darów jak rok temu. W zeszłym roku przygotowaliśmy ponad 400 jednakowych paczek. Czy uda się to w tym roku, zależy tylko od otwartych serc mieszkańców Krakowa - mówi T. Konturek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma