Nowy numer 30/2021 Archiwum

Rekordy w Łagiewnikach

Krakowskie sanktuarium Bożego Miłosierdzia odwiedziło w 2016 roku ponad 5 milionów pielgrzymów, a strona internetowa faustyna.pl miała 6,4 mln odsłon.

To efekt m.in. Światowych Dni Młodzieży i Jubileuszu Miłosierdzia - pielgrzymi przybyli do Łagiewnik z 180 krajów.

- Był to rok szczególny, rok łaski i miłosierdzia, w którym mieliśmy wyjątkową okazję, by zgłębiać tajemnicę miłosierdzia Bożego, doświadczać miłosiernej miłości Boga w codziennym życiu i kształtować swoje życie w duchu zaufania Bogu i miłosierdzia względem bliźnich. Z tym niezwykle bogatym doświadczeniem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia wkraczamy w nowy, 2017 rok - komentuje s. Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

W Roku Miłosierdzia na adres klasztoru nadesłano rekordową liczbę podziękowań za otrzymane łaski (69 334) oraz próśb - tych przysłano aż 771 986. Zgłaszano je listownie, mailowo, telefonicznie, przy klasztornej furcie i przez stronę: faustyna.pl (w specjalnym formularzu). Oprócz tego na stronie: faustyna.pl internauci wpisali 520 świadectw.

Łagiewniki były celem także wirtualnych pielgrzymek - stronę w roku 2016 odwiedziło ponad 1,4 mln użytkowników. Jak informuje s. Elżbieta Siepak, oglądalność strony (w wersji polskiej i w innych językach zwiększyła się w stosunku do ubiegłego roku o ponad 50 proc.).

Dostępną w internecie gigapikselową wersję łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego w ciągu ubiegłego roku kontemplowało na stronie (także na tabletach i smartfonach) prawie 77,6 tys. użytkowników, a prawie 390 tys. osób oglądało trwającą cały czas transmisję online z klasztornej kaplicy. Średnio każdego dnia korzystało z niej nieco ponad tysiąc osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama