Nowy numer 24/2018 Archiwum

Napisz do radnego - w sprawie in vitro

Fundacja "CitizenGo" zachęca do podpisania się pod petycją do krakowskich radnych i przekonania ich, by nie popierali pomysłu finansowania in vitro z budżetu miasta.

Rada Miasta Krakowa na posiedzeniu 11 stycznia ma głosować nad projektem uchwały w sprawie programu "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa na lata 2017-2020". Część radnych na pewno poprze ideologiczny i kosztowny projekt finansowania in vitro z budżetu samorządu. Warto więc stanąć murem za tymi, którzy projekt chcą odrzucić lub jeszcze wahają się, co zrobić.

Fundacja "CitizenGo", opierająca się na chrześcijańskich wartościach i skupiająca - także w Polsce - ludzi chcących bronić życia, rodziny oraz podstawowych praw i wolności wynikających z godności człowieka, zachęca więc do podpisania się pod petycją w tej sprawie.

Do tej chwili pod petycją, którą można znaleźć na: www.citizengo.org, swój podpis złożyło już ponad 9,5 tys. osób.

"Warto przypomnieć, że metoda in vitro w swojej procedurze jest nieetyczna. Wiąże się ze mrożeniem zarodków, niszczeniem ich, a jeśli dochodzi do urodzenia dziecka, to ryzyko powikłań i wielu chorób jest wyższe niż przy naturalnym poczęciu. W sprawie dodatkowo oburza fakt, że proponuje się, aby in vitro było finansowane z samorządowych pieniędzy" - pisze Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor CitizenGo Polska, w mailu rozesłanym do mediów.

Poniżej publikujemy treść petycji.

"Szanowni Państwo,

zwracamy się do Państwa jako członków Rady Miasta Krakowa z prośbą o odrzucenie projektu uchwały dotyczącej propozycji programu, który miałby finansować ze środków samorządowych in vitro.

Pragniemy podkreślić, że wspomniana propozycja ma charakter skrajnie ideologiczny, jest nieakceptowalna etycznie, a ponadto stanowiłaby obciążenie dla budżetu miasta, który powinien służyć dobru Krakowa i jego mieszkańców.

Przekazujemy wyrazy naszego wsparcia w odrzuceniu wspomnianej propozycji".

Warto dodać, że jutro od godz. 9 przed Urzędem Miasta Krakowa pojawią się wolontariusze Fundacji "Pro - Prawo do życia" oraz innych organizacji broniących życia. Poprzez swoją obecność również oni chcą poprzeć radnych niezgadzających się na finansowanie in vitro z budżetu miasta Krakowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma