Nowy numer 38/2021 Archiwum

Ennio Morricone w Krakowie - wygraj bilet

Zdobądź w naszym konkursie bilety na koncert legendarnego kompozytora muzyki filmowej.

6 lutego w Tauron Arenie Kraków wystąpi w towarzystwie Narodowej Czeskiej Orkiestry Symfonicznej.

Kompozytor ma w swoim dorobku aż 530 muzycznych ilustracji. Jego dziełem jest muzyka do takich filmów, jak "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" i "Dawno temu w Ameryce" Sergio Leone, "Cinema Paradiso" Giuseppe Tornatore, "Nietykalni" Briana De Palmy i "Misja" Rolanda Joffe. Skomponował także ścieżkę filmową do dwóch filmów fabularnych o Janie Pawle II, które nakręcił Giacomo Battiatio.

Ennio Morricone to zdobywca niezliczonej liczby wyróżnień i nagród - BAFTA, Grammy, Złotych Globów i Oscara - za całokształt twórczości, nominowany do tegorocznych nagród Grammy w dwóch kategoriach - najlepszy soundtrack oraz kompozycja (obie nominacje za muzykę do filmu Quentina Tarantino "Nienawistna ósemka").

Artysta miał wkład w karierę przedstawicieli muzyki rozrywkowej. Komponował dla Jimmy’ego Fontany, zespołu Pet Shop Boys, Paula Anki, Morrisseya, Françoise Hardy, Rity Pavone oraz Hayley Westenry. Współpracował z Andreą Bocellim, Danielem Luppim, Nicolą Piovanim i przyjacielem Brunonem Nicolai.

Kompozycje E. Morricone doceniają i często reinterpretują artyści wszystkich gatunków muzycznych - od znanych zespołów, jak Metallica, Gorillaz, Muse czy The Ramones, przez wybitnych wokalistów, jak Bruce Springsteen i Celine Dion, po raperów i DJ-ów estradowych.

Koncert maestro z okazji 60 lat pracy artystycznej to muzyczna uczta, która robi wrażenie nie tylko na fanach muzyki filmowej. 6 lutego w Tauron Arenie Kraków po raz kolejny zachwyci polską publiczność.

W gronie słuchaczy znajdą się także czytelnicy "Gościa Niedzielnego". Do wygrania w naszym konkursie jest jedno podwójne zaproszenie na koncert. Wystarczy na adres: podhale@gosc.pl przysłać wiadomość z uzasadnieniem, dlaczego akurat zaproszenie ma trafić do autora e-maila. Może jest to pomysł na prezent walentynkowy, urodzinowy albo po prostu dobrze spędzony wieczór z mężem czy żoną. Piszcie do nas! Nie zapomnijcie w e-mailu podać swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Wygra autor najciekawszego albo najzabawniejszego uzasadnienia. Na wiadomości czekamy do 15 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama