Nowy numer 42/2019 Archiwum

Górale oddali życiodajny płyn

Mieszkańcy Sidziny jak zawsze chętnie wzięli udział w akcji oddawania krwi.

Akcja oddawania krwi miała miejsce w niedzielę 15 sierpnia w siedzibie OSP Remiza. - Zgłosiło się do nas ponad 50 osób chętnych. Prawie wszystkie zostały zakwalifikowane po badaniu lekarskim i wypełnieniu ankiety do oddania życiodajnego płynu - mówi jedna z pań z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, oddział terenowy w Suchej Beskidzkiej.

Wśród dawców byli i ci honorowi, ale także osoby, które pierwszy raz decydowały się na oddanie krwi. Mieszkańcy Sidziny już od wielu lat biorą chętnie udział w akcji oddawania krwi. Wcześniej akcja miała miejsce w ośrodku zdrowia, a od 3 lat jest to remiza OSP. Od każdego ofiarodawcy, który mógł potem liczyć na słodki poczęstunek, pobrano 400 mililitrów krwi.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL