Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Poczuj Boską atmosferę

Od 3 do 5 lutego w Sieprawiu trwać będą IX Ogólnopolskie Warsztaty Gospel. Jak zapewniają organizatorzy, wszystko, co będzie się wtedy działo, uczestnicy warsztatów oddadzą na chwałę Pana.

- Warsztaty zawsze przygotowujemy tak, jakbyśmy organizowali je po raz pierwszy i ostatni, czyli wkładamy w nie maksymalnie dużo serca i wysiłku. Zawsze też zastanawiam się, jakie słowa mają być ich mottem. Rozmawiam wtedy z Bogiem i proszę o podpowiedź, a On stawia na mojej drodze ludzi, którzy ją wskazują - opowiada Ewa Kapelska-Słysz. - Bez Niego nie dalibyśmy z niczym rady.

Jak mówi, warsztaty gospel mają to do siebie, że nigdy nie wiadomo, kiedy i w jaki sposób Bóg dotknie serc uczestników. - Czasem dotyka poprzez prowadzących, czasem przez innych ludzi, a czasem przez słowo. Jedno jest pewne - w trzydniowych warsztatach nie chodzi o sam koncert finałowy, który jest pięknym momentem, ale o spotkanie z Bogiem i z tymi wszystkimi, którzy w tym czasie chcą doświadczyć tego samego - mówi E. Kapelska-Słysz.

Podczas warsztatów w powietrzu unosi się też niezwykła, przepełniona Boskością i uwielbieniem atmosfera. - To jest magnes, który tu wszystkich przyciąga - zachęca organizatorka.

W tym roku warsztaty chóralne poprowadzą utalentowani i żyjący słowem Bożym Tula Lynch i Mark Beswick. O oprawę muzyczną zadba natomiast Szymon Markiewicz, dyrygent, pianista, kompozytor. Nowością będą warsztaty bębniarskie, nad którymi czuwać będzie Katarzyna Zadora.

Koncert finałowy odbędzie się 5 lutego o godz. 17.30 w hali widowiskowo-sportowej w Sieprawiu.

Warsztaty organizują Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Gimnazjum w Sieprawiu we współpracy ze Stowarzyszeniem "Gospel" w Krakowie oraz parafią św. Michała Archanioła w Sieprawiu. Zapisy trwają do 27 stycznia. Szczegółowe informacje, także o możliwościach dojazdu do Sieprawia, można znaleźć na: www.siepraw.gospel.com.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama