Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Dwumetrowy lodowy biegacz

Zapraszamy do wzięcia udziału w IX Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II, który odbędzie się 4 lutego. Zawodom będą towarzyszyć liczne atrakcje.

Bieg Podhalański im. Jana Pawła II to wydarzenie, które na dobre wpisało się w kalendarz imprez w stolicy Podhala. Zawody w tym roku zapowiadają się wyjątkowo. - Już pogoda nam dopisuje, a to bardzo ważne - mówi Jadwiga Guzik, główna organizatorka i kierownik zawodów. To właśnie z powodu braku śniegu kilka razy w minionych latach zawody były odwoływane.

Bieg tradycyjnie już rozgrywany będzie na trzech dystansach: 5-, 15- i 30-kilometrowym. Ten drugi - z podziałem na kategorie wiekowe - jest w tym roku włączony do Pucharu Amatorskich Biegów Narciarskich, organizowanych przez Polski Związek Narciarski. Zawody zostaną rozegrane na nowotarskim lotnisku.

Swój udział w zawodach zgłosiło już ponad 300 biegaczy z całej Polski, są też reprezentanci innych krajów. Wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg ma nadzieję, że ta liczba w ciągu najbliższych dni podwoi się. Zapisy online trwają do 2 lutego, w dniu biegu będzie się można zgłaszać w biurze zawodów na nowotarskim lotnisku.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody - rzeczowe i finansowe - oraz puchary, a na każdego uczestnika - pakiet startowy, czyli upominek, pamiątkowy medal i ciepły posiłek. Będzie i grochówka przygotowana przez strażaków z OSP z Nowego Targu i Szaflar. Organizację zawodów będą wspomagać studenci z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, harcerze, Służba Maltańska.

- Zależy nam na tym, by tegoroczna edycja była nie tylko wydarzeniem sportowym, ale też atrakcją dla wszystkich mieszkańców, dla całych rodzin. Stąd wszyscy będą mogli skorzystać z ciepłej gastronomii czy wziąć udział w losowaniu upominków. Dodatkową atrakcją będą rozgrzewki dla kibiców, prowadzone przez nowotarskie kluby fitness - podkreśla nowotarska wiceburmistrz.

O jednej jeszcze niespodziance mówi Katarzyna Put, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji nowotarskiego magistratu. Gościem specjalnym będzie Robert Burkat z Poznania - mistrz świata w artystycznym rzeźbieniu w lodzie z Ottawy w 2010 roku i z Alaski w roku 2007, uczestnik bicia rekordu Guinnessa w Dubaju w rzeźbieniu 12,5-metrowego lodowego wieżowca. Tym razem artysta na oczach widzów tworzyć będzie 2-metrową postać narciarskiego biegacza.

Wydarzeniu patronuje już kolejny raz "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama