Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Dziś przeprowadzka, w sobotę ingres

Najbliższe dni abp Marek Jędraszewski poświęci na rozpakowywanie rzeczy osobistych i pierwsze oficjalne spotkania.

Nowy metropolita ma przyjechać do Krakowa dziś wieczorem. Na wtorek 24 stycznia zaplanowano jego spotkanie z władzami - prezydentem miasta, wojewodą i marszałkiem województwa. W środę natomiast abp Jędraszewski ma spotkać się z biskupami pomocniczymi archidiecezji krakowskiej i dziennikarzami. O godz. 12 odbędzie się bowiem konferencja prasowa, w której weźmie on udział z dotychczasowym metropolitą krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem.

- Pozostały czas do zaplanowanego na sobotę ingresu upłynie arcybiskupowi zapewne na rozpakowywaniu książek i rzeczy osobistych oraz przygotowaniach do sobotniej uroczystości - mówi ks. Piotr Studnicki, rzecznik prasowy diecezji.

Uroczyste objęcie diecezji przez abp. Marka Jędraszewskiego odbędzie się 28 stycznia na Wawelu. Msza św., podczas której odczytana zostanie papieska bulla, a arcybiskup otrzyma insygnia władzy, rozpocznie się o godz. 11.

Następnego dnia - w niedzielę 29 stycznia - abp Jędraszewski ma przewodniczyć porannej Mszy św. dla chorych - o godz. 7 w kaplicy klasztornej w Łagiewnikach. W południe będzie gościem programu "Między ziemią a niebem". Później weźmie natomiast udział w nabożeństwie kończącym Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Początek ekumenicznego spotkania w krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach o 15.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama