Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Odkryj Zakopane na nowo

Ciekawe zajęcia, wystawy, doskonałe warunki narciarskie. Ferie w stolicy polskich Tatr na pewno nie będą nudne.

Podczas śniadania kulturalnego w zakopiańskim magistracie władze miasta zachęcały, aby ferie spędzać w Zakopanem. - Przygotowaliśmy ofertę nie tylko dla turystów, ale także dla naszych mieszkańców - mówi Joanna Staszak z zakopiańskiego Urzędu Miasta. Co ciekawego czeka na wszystkich zainteresowanych?

Muzeum Tatrzańskie zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Odkryj Zakopane na nowo!". W jej ramach zaplanowano m.in. warsztaty rodzinne - góralskie inspiracje. - Będą to zajęcia z malowania na szkle. Takie malowanie daje przyjemność, pędzel nie stawia oporów - podkreśla Anna Karpiel z US Czarny Dunajec. Godne polecenia są również podwieczorek muzealny z hasłem "Z Magią nart" czy warsztaty animacji poklatkowej.

- Oczywiście, mamy do dyspozycji miejskie lodowiska oraz trasy narciarskie czy liczne wyciągi - zapewnia J. Staszak. Nie tylko młodsi będą mieli, co robić w Zakopanem w okresie ferii dla województwa małopolskiego. Zakopiańskie Centrum Kultury wraz z Miejską Galerią Sztuki zapraszają na wernisaż wystawy "Męskie Malowanie", której bohaterami będą znani artyści - muzycy szukający swoich talentów także w malarstwie. Na ekspozycji zobaczymy prace Tomasz Budzyńskiego czy Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz nieżyjącego już Władysława Trebunii Tutki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama