Nowy numer 39/2023 Archiwum

Robocze rozmowy o ŚDM

Delegacja Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019 na dwa dni przyjedzie do Krakowa.

Przez dwa dni - 7 i 8 lutego - przewodniczący komitetu abp José Domingo Ulloa i jego współpracownicy będą się zapoznawali z krakowskimi doświadczeniami w organizacji ŚDM. Przedstawiciele panamskiego komitetu spotkają się z osobami, które podczas zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży odpowiadały za logistykę, wolontariat, wydarzenia centralne, katechezy czy rejestrację pielgrzymów.

- Chcemy zapoznać się z najważniejszymi wyzwaniami, przed którymi stanął krakowski komitet. Ciekawi jesteśmy, jakie wnioski organizatorzy ŚDM w Krakowie wyciągnęli, po trzech latach pracy, z przebiegu ŚDM. Mamy też nadzieję, że podzielą się z nami najlepszymi praktykami z tego czasu - mówi Victor Chang, sekretarz generalny komitetu ŚDM Panama 2019.

W ciągu dwóch dni organizatorzy najbliższego spotkania młodzieży będą ze swoimi krakowskimi poprzednikami rozmawiali m.in. o szczegółach planowania Wydarzeń Centralnych ŚDM, takich jak powitanie papieża, Droga Krzyżowa czy Msza Posłania - począwszy od wyboru miejsc, aż do doboru artystów i przygotowania liturgii. Rozmowy mają także dotyczyć systemu rejestracyjnego, rekrutacji wolontariuszy oraz organizacji katechez.

W Niedzielę Palmową przedstawiciele komitetu organizacyjnego ŚDM w Krakowie oraz wszystkich polskich diecezji wezmą udział w Mszy św., której na Placu św. Piotra będzie przewodniczył papież Franciszek. Na zakończenie liturgii przekażą oni symbole ŚDM delegacji z Panamy. W imieniu organizatorów ŚDM w 2019 roku do Rzymu przyjadą młodzi reprezentujący 6 krajów Ameryki Centralnej: Panamę, Honduras, Kostarykę, Nikaraguę, Salwador i Gwatemalę.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. Ich hasłem będą słowa z Ewangelii według św. Łukasza: "Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast