Nowy numer 37/2021 Archiwum

Łamiemy schematy o życiu bez wiary

Arkadio, znany i lubiany raper chrześcijański, rusza z kolejnym cyklem rekolekcji wielkopostnych, skierowanych głównie dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich.

Już od kilku lat Arkadio spotyka się z młodymi w szkołach, kościołach i wszędzie tam, gdzie chcą oni usłyszeć, że warto robić to, co się kocha. Jak tłumaczy, czas nauki to okres, w którym młodzi mogą wiele zmienić w swoim życiu i przestrzega, by decyzji o przyszłości nie odkładać na później.

- Chciałbym, żeby dzięki temu, co mówię, ktoś zobaczył Chrystusa, który oddaje za nas życie, bo tak bardzo nas kocha! Mam nadzieję, że dzięki tym spotkaniom ktoś weźmie życie w swoje ręce, żeby służyć innym w zgodzie z Bożymi darami. To przecież daje realne szczęście tutaj, na ziemi - zapewnia.

O tym, że jego przekaz trafia do młodych, świadczą ich reakcje. W odpowiedziach na spotkania nieraz pojawiają się wzruszające słowa. Bywa, że ktoś dzięki temu uświadamia sobie, że z Bogiem można więcej. - To nam pokazuje, że to co robimy ma sens i dalej musimy działać - przekonuje raper.

Podczas tegorocznego Wielkiego Postu będzie mówił m.in. o tym, jaką wolność daje szczera i gruntowna spowiedź oraz że to pozytywne przykłady są najlepszą inspiracją do zmiany. Młodzi usłyszą również historię jego życia. - Pasją Jezusa był człowiek, dlatego za każdego z nas oddał życie na krzyżu. Tak nas umiłował, że był gotów na taki czyn. O tym jest Wielki Post! My podczas rekolekcji chcemy zachęcać, żeby poprzez własne pasje i silne strony kochać drugiego człowieka - zapowiada.

W czasie rekolekcji Arkadio wykorzystuje swoje utwory muzyczne i teledyski. Jak tłumaczy, to pomaga, bo dzięki muzyce jego przekaz jest prawdziwy i naturalny. - Często otwieramy rekolekcje freestylem, czyli wymyślaniem "na poczekaniu" rymów na różne tematy. Młodzi wtedy widzą, że mówię takim językiem, jak oni, że trochę przeżyłem i faktycznie zależy mi na tym, żeby się tym podzielić. Widzę te momenty, kiedy coś przemienia się w ich oczach. Czuję się powołany do tego, żeby wbijać gwoździe i łamać pewne schematy o przeciętnym życiu bez wiary - wyjaśnia.

Arkadio był też ambasadorem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 i dzięki temu teraz jeszcze skuteczniej może głosić młodym przesłanie papieża Franciszka. Jego sposobem na oderwanie się od kanapy jest rozwój pasji i otrzymanych od Pana Boga talentów.

- Miałem kiedyś takie myślenie, że moje życie spędzę przed telewizorem, z piwem w ręce. Te słowa papieża bardzo mnie poruszyły. Podczas Światowych Dni Młodzieży wręcz płonąłem, a moje serce radowało się w odpowiedzi na każde słowa Ojca Świętego! Te rekolekcje są naturalną kontynuacją tego, co się wtedy wydarzyło - tłumaczy.

Arkadio z dobrą nowiną będzie podróżował po Polsce przez cały Wielki Post. Odwiedzi również archidiecezję krakowską. 21 marca spotka się z młodzieżą z Dobczyc. Jednak takich spotkań może być więcej, bo w jego kalendarzu wciąż są wolne terminy! Każdy, kto chciałby zaprosić go do swojej szkoły lub parafii szczegóły może znaleźć na stronie www.spotkania.arkadio.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama