Nowy numer 37/2021 Archiwum

Testowanie nart na Kasprowym

PKL otworzyły centrum testowe nart na Kasprowym Wierchu.

Od początku lutego na Kasprowym Wierchu można testować profesjonalne narty z najnowszych kolekcji Rossignol i Dynastar. Polskie Koleje Linowe udostępniają tam najwyżej położone w kraju centrum testowe nart, a także trasę slalomową, na której można wypróbować sprzęt.

W prowadzonym przez Polskie Koleje Linowe centrum testowym wypożyczyć można najnowocześniejsze narty marek Rossignol i Dynastar z najnowszych kolekcji, także tych, które do sprzedaży wejdą dopiero w przyszłym sezonie. Użytkownicy mają do wyboru sprzęt do slalomu, giganta, jazdy freeridowej i skitourowej.

- Otwarcie centrum testowego i nieodpłatna możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na trasie slalomu to kontynuacja najlepszych tradycji narciarskich we wspaniałej sportowej historii Kasprowego Wierchu. Chcemy, by narciarze mieli możliwość sprawdzenia najnowocześniejszego sprzętu i cieszenia się jazdą na jedynych w Polsce terenach zjazdowych o charakterze alpejskim - mówi Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKL.

- To miejsce unikalne w skali kraju. Dzięki najwyżej położonemu centrum testowemu po raz pierwszy w historii można wypróbować modele nart z najwyższej półki. Jego powstanie jest efektem naszej współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi, którą rozpoczęliśmy w zeszłym roku wizytą medalisty Igrzysk Olimpijskich Henrika Kristoffersena na Kasprowym Wierchu - mówi z kolei Bartek Hamera z firmy Rossignol.

Alpejskie warunki czynią Kasprowy Wierch świetnym miejscem nie tylko do testowania nowoczesnego sprzętu. Jeszcze w tym sezonie na tutejszych trasach odbędzie się próba pobicia rekordu prędkości w zjeździe na nartach - Kasprowy Speed Ski połączona z zawodami dla amatorów, a także zawody NO LIMIT, w których udział może wziąć każdy ambitny narciarz.

Wyjątkowe w Polsce tereny zjazdowe "świętej góry narciarzy" zapewniają idealne warunki do ćwiczeń umiejętności zjazdowych. Swoje treningi, oprócz zaproszonego przez firmę Rossignol Henrika Kristoffersena, wielokrotnego złotego medalisty Mistrzostw Świata Juniorów i brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich, odbywają na Kasprowym Wierchu m.in. Andrzej Bargiel, Jędrzej Dobrowolski, Dariusz Duda czy Jerzy Płonka.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama