Nowy numer 38/2021 Archiwum

Molowa bolesna, gospelowa chwalebna

O. Łukasz Buksa OFM, rekolekcjonista, pomysłodawca ogólnopolskiej akcji ewangelizacyjnej "Obudź się! Możesz więcej!" oraz świetny muzyk, wydał właśnie nową płytę, zatytułowaną "Tobie".

Na nowym krążku znalazły się utwór "Piękna Matka", czyli modlitwa różańcowa w nowoczesnej aranżacji, oraz konferencja "Moja modlitwa". - Ta płyta powstała między innymi dlatego, że sam miałem problem z modlitwą różańcową. Poprosiłem Matkę Bożą, by mi pomogła go rozwiązać. Długo nie czekałem. Kiedyś, na spotkaniu z przyjaciółmi, chcieliśmy się pomodlić. Wziąłem więc do ręki gitarę i powstała ta muzyka. Od tej pory dużo łatwiej jest mi się modlić na różańcu - mówi franciszkanin.

Jak zaznacza, dostawał również wiele maili od ludzi, którzy prosili, by zrobił podobną muzykę, jak do Koronki do Bożego Miłosierdzia w wersji chilloutowej, która znalazła się na płycie "Miłosierny".

- Chciałbym, żeby krążek, a w szczególności znajdująca się na nim modlitwa różańcowa, stał się lekarstwem na problemy współczesnego człowieka. Jeśli będzie ona pomagać ludziom chwycić za różaniec i lepiej go zrozumieć, to spełni swoje zadanie - tłumaczy o. Buksa.

Na płycie "Tobie" znajduje się muzyka do 5 tajemnic. Każda dziesiątka Różańca jest w innej harmonii muzycznej. - Taki zabieg ma wprowadzać w jeszcze głębsze przeżywanie i zjednoczenie z Panem Bogiem. Dla przykładu, tajemnica bolesna ma tonację molową, a tajemnica chwalebna jest wykonana w stylu gospel - opisuje muzyk.

Płyta jest także wyrazem wdzięczności zakonnika za powołanie. - Wychowałem się pod skrzydłami Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach. Chciałem podziękować Jej za powołanie, za to, że ma mnie nieustannie w swojej opiece. Chciałem również podziękować mojej ziemskiej matce, że wytrzymała z takim "młodym źróbkiem" i że mogłem zawsze na nią liczyć, jak na Matkę Bożą z nieba - dodaje.

O. Buksa zaznacza też, że płyta ma ukazywać uniwersalność modlitwy różańcowej. - Dzięki niej ludzie różnych stanów - osoby samotne, małżeństwa, dzieci i osoby konsekrowane - mogą regularnie jednoczyć się na rozmowie z Maryją i zawierzać Jej codzienne sprawy - podkreśla.

Nowy krążek krakowskiego franciszkanina dostępny jest w sprzedaży internetowej (na stronie: buksalukasz.pl). Będzie można go również kupić podczas rekolekcji prowadzonych przez o. Łukasza. Z koelei na kanale o. Buksy w serwisie YouTube można obejrzeć wideoklip z muzycznym Różańcem. Oficjalna premiera płyty odbyła się 11 lutego, czyli we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

Płyta "Tobie" jest szóstym krążkiem o. Buksy OFM, odpowiedzialnego na co dzień za Referat Młodzieżowo-Powołaniowy w Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie. Franciszkanin jest też pomysłodawcą zimowych rekolekcji RekoSki.

Molowa bolesna, gospelowa chwalebna  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama