Nowy numer 39/2023 Archiwum

Śpiewaj z twórcami hymnu ŚDM!

Zespół niemaGOtu prowadzi nabór do chóru grupy. Poszukiwane są zarówno głosy męskie, jak i żeńskie - tenory i soprany.

- To niezwykła przygoda. Pan Bóg stawia nas na niepospolitych scenach, więc dla początkujących i nieprofesjonalnych śpiewaków to na pewno niezwykłe doświadczenie - zachęca Jakub Blycharz, autor piosenek zespołu i twórca hymnu ŚDM 2016.

Osoby zgłaszające się do chóru powinny przede wszystkim lubić i umieć śpiewać. Dodatkowo wymagane jest też "biegłe władanie mikrofonem dynamicznym" oraz "swobodne poruszanie się pomiędzy rejestrami piersiowym i głowowym, ale także na scenie". Członkowie grupy zaznaczają, że kandydaci powinni także nie bać się eksperymentować swoim głosem. Muszą także być dyspozycyjni oraz... koleżeńscy.

- Tworzymy muzyczną wspólnotę, do której chcemy zaprosić inne osoby. Podczas przesłuchań trzeba będzie się odnaleźć w głosie, którego szukamy. Zależy nam na osobach, które nie będą bały się sceny, widowni i mikrofonu - podkreśla J. Blycharz.

Termin przesłuchania kandydatów zostanie podany w tym tygodniu na facebookowym profilu grupy, a chęć uczestnictwa w nim należy zgłaszać pod numerem telefonu: 606 293 232. Kandydaci są proszeni o przygotowanie konkretnych partii z utworów zespołu ("Przybądź, Święty" i "Amen") oraz zaśpiewanie piosenki wybranej dowolnie z repertuaru rozrywkowego.

Zespół niemaGOtu tworzą osoby, które nagrały hymn na Światowe Dni Młodzieży w Polsce: J. Blycharz (słowa i muzyka), Ola Maciejewska (śpiew, gitara), Marysia Pękała (instrumenty klawiszowe), Szymon Pawluś (gitara), Bartek Krawczyk (gitara basowa) i Kuba Chmura (perkusja).

Jak mówią o sobie, ten zespół to "sześciu muzyków zgromadzonych w imię zmartwychwstałego Jezusa, by poprzez otrzymane talenty, stosownie do obranej nazwy, zwiastować, że nie ma Go w grobie, bo powstał - jak zapowiedział".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast