Nowy numer 37/2021 Archiwum

Ulica do biegania, nie do mieszkania

W krakowskim Półmaratonie Marzanny swoją drużynę wystawi m.in. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Do 6 marca można się do niej przyłączyć.

- Problem bezdomności zauważany jest głównie zimą. Jednak wraz ze zmianą daty w kalendarzu trudna sytuacja osób bez domu nie znika. Wiedzą o tym dobrze pracownicy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, które na co dzień wspiera ponad 1500 osób bezdomnych. Prócz codziennej pomocy osoby zaangażowane w Dzieło chcą również uwrażliwiać otoczenie na problem bezdomności - wyjaśnia pomysł akcji "Ulica dobra do biegania, kiepska do mieszkania" Justyna Nosek z Dzieła Pomocy.

Obecnie trwa nabór zawodników chętnych do startu dla osób bezdomnych. By dołączyć do drużyny i na starcie biegu (19 marca) stanąć w specjalnej koszulce, wystarczy zarejestrować się jako uczestnik zawodów (http://www.polmaratonmarzanny.pl/#regulaminy-zapisy) oraz wysłać zgłoszenie do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio (biegajzdzielem@dzielopomocy.pl).

W poprzednich latach do akcji przyłączyło się już kilkadziesiąt osób. - Często patrzymy na osoby bezdomne z dystansu, a one, tak jak każdy człowiek, potrzebują zwykłej życzliwości i wsparcia. Mamy nadzieję, że hasła wypisane na koszulkach skłaniają do refleksji przechodniów i pozostałych uczestników półmaratonu - mówi pan Robert, który w drużynie Dzieła Pomocy biega od samego początku, czyli od 2013 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama