Nowy numer 39/2023 Archiwum

Rollujmy raka przejdź do galerii

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu mieli okazję spotkać się z podhalańskimi amazonkami i wziąć udział w warsztatach "Zdrowy nawyk - zdrowe piersi".

- Bardzo się cieszymy z takiej współpracy, to właśnie tutaj po raz pierwszy spotkamy się także z rodzicami uczniów, aby i im uświadomić, jak ważna jest profilaktyka związana z badaniem piersi - mówi Ewa Palider, jedna z podhalańskich amazonek.

Podczas spotkania uczniowie mogli poznać odpowiedzi na kilka ważnych pytań: "Dlaczego powinnam dbać o własne piersi?", "Co powinna robić rozsądna kobieta?", "Co to są mammografia i ultrasonografia?", "Co powinno zaniepokoić nas w czasie obserwacji piersi?".

Spotkanie z amazonkami odbyło się w ramach akcji "Noś długie włosy jak my! Oddaj włosy! Pomóż chorym na raka!". Finał akcji odbędzie się we środę 1 marca w godz. 11-14 w auli Zespołu Szkół nr 1 (budynek Sokoła).

Akcję koordynują nauczycielki Katarzyna Kozak i Elżbieta Bogaczyk. - Apelujemy do każdego, kto ma długie włosy i może je ściąć razem z nami, aby to uczynił. Razem pomóżmy chorym na raka! - zachęcają nauczycielki.

Ścięte na miejscu włosy zostaną wysłane do fundacji Rak'n'Roll, a następnie w formie peruk zostaną bezpłatnie przekazane walczącym z rakiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast