Nowy numer 30/2021 Archiwum

Ks. Blachnicki na Wielki Post

Dziś mija 30 lat od śmierci inicjatora Ruchu Światło-Życie. Krakowscy oazowicze proponują, by jego słowa wykorzystać do przeżycia Wielkiego Postu.

Pomysł akcji "Blachnicki na Wielki Post" jest prosty - wystarczy w przygotowanym formularzu (www.blachnickinawielkipost.pl) podać swój numer telefonu, by każdego dnia otrzymywać SMS lub e-mail z krótkim cytatem ze słów ks. Franciszka Blachnickiego.

Chodzi o przybliżenie jego dorobku także tym, którzy na co dzień nie mają czasu na dłuższą lekturę. Wiadomości dotrą do zapisanych uczestników już 1 marca, czyli w Środę Popielcową.

Dla pierwszych 500 uczestników rejestracja jest darmowa. Kolejni będą mogli przyłączyć się do akcji, płacąc 9 zł (za 40 SMS-ów lub 40 maili). Cały dochód ma być przeznaczony na działania ewangelizacyjne.

W rocznicę śmierci ks. Blachnickiego (podobnie, jak każdego 27. dnia miesiąca) oazowicze zbiorą się na Mszy św. w intencji jego beatyfikacji. Eucharystia zostanie odprawiona o godz. 18.30 w bazylice św. Floriana w Krakowie.

My natomiast pod adresem: milosz.kluba@gosc.pl czekamy na wspomnienia naszych Czytelników związane zarówno z ks. Blachnickim, jak i Ruchem Światło-Życie. Zachęcamy także do nadsyłania archiwalnych zdjęć z rekolekcji, dni wspólnoty. Z przysłanych materiałów przygotujemy wspomnieniowy tekst, który opublikujemy na: krakow.gosc.pl oraz w papierowym wydaniu "Gościa Krakowskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama