Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wielki Post z "Beczką"

Krakowskie Duszpasterstwo Akademickie "Beczka" wraz z portalem dominikanie.pl przygotowało w tym roku dwie akcje mające pomóc w przygotowaniu się do świąt wielkanocnych.

W ramach pierwszej akcji - "Wsłuchaj się w ciszę" - każdego dnia Wielkiego Postu o 7.30 na facebookowym profilu "Beczki" oraz dominikanie.pl będą się pojawiały nagrania z krótkimi opowiadaniami. Każde z nich zakończone będzie pytaniem.

- Zachęcamy, by słuchacz najbliższe 30 minut spędził bez muzyki, bez radia, po prostu w ciszy, na rozważaniu pytania, które opowiadanie wzbudza, a jeszcze lepiej niech rezonuje ono w nim przez cały dzień - mówi Agnieszka Wojtyniak z DA "Beczka".

Tytuł drugiej propozycji - "Pij ze źródła, nie z konewki" - nawiązuje do słów jednego z listów św. Brata Alberta. - Mając tę ważną myśl w głowie, stworzyliśmy akcję, w której ułatwiamy w Wielkim Poście dostęp do wartościowych książek religijnych osobom niemającym ich być może w swoim domu - wyjaśnia A. Wojtyniak.

Książki, oznaczone specjalnymi naklejkami, będzie można znaleźć w krakowskich kawiarniach: "Kolanko No 6" (ul. Józefa 17), Kawiarni Literackiej (ul. Krakowska 41), "Bona Książka i Kawa" (ul. Kanonicza 11), "Nie Lubię Poniedziałków" (ul. Szlak 14).

Organizatorzy zachęcają też do podkreślania w przygotowanych książkach ciekawych fragmentów i notowania przemyśleń dla kolejnych czytelników. Po upływie Wielkiego Postu tak "wyczytane" książki zostaną zebrane i sprzedane na dorocznej charytatywnej akcji "Ciacho za Ciacho".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama