Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Oddaj włosy! Pomóż chorym na raka! przejdź do galerii

Nowotarżanie i uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w stolicy Podhala ścinali włosy, aby przeznaczyć je na peruki dla osób chorych na nowotwory.

Akcja odbywała się pod hasłem: "Noś długie włosy jak my! Oddaj włosy! Pomóż chorym na raka!", a jej koordynatorkami były nauczycielki Katarzyna Kozak i Elżbieta Bogaczyk.

- Jesteśmy wzruszone, że tyle osób odpowiedziało na nasz apel. Przyszli do nas nie tylko uczniowie, ale i rodzice z dziećmi, starsi mieszkańcy miasta - mówią nauczycielki. Jedna z nich także ścięła swoje włosy.

- O akcji dowiedziałam się od mamy i od razu postanowiłam tu przyjść. Przecież i tak miałyśmy iść do fryzjera - cieszy się mała Liliana. W ścięciu włosów pomogli właściciele kilku zakładów fryzjerskich z terenu miasta.

Każdy uczestnik akcji mógł wcześniej wziąć udział w specjalnej sesji fotograficznej. - Mamy nadzieję, że za rok lub dwa ponownie przeprowadzimy taką akcję. To wszystko zależy od tego, kiedy nam odrosną włosy - śmieją się nauczycielki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma