Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie dojdziesz na Wiktorówki

TPN zamknął - z powodu silnego wiatru i połamanych drzew - szlak do sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej w Tatrach.

- W Tatrach podczas silnie wiejącego wiatru na szlaki mogą spadać połamane gałęzie i drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Na szlaki przebiegające obok stromych zboczy mogą spadać kamienie, gałęzie i zsuwać się powalone drzewa - mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN. Jak tłumaczy z tych właśnie powodów został zamknięty jeden z popularnych szlaków w Tatrach, prowadzący do sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, od strony Zazadniej.

Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej to znane miejsce dla wszystkich, którzy wędrują po Tatrach. Duszpasterzują tam ojcowie dominikanie, którzy zawsze służą turystom ciepłą herbatą, a przede wszystkim możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi. 

Ponadto na terenie TPN w wielu miejscach trwa zrywka i wywóz drewna oraz inne prace leśne, między innymi w Dolinie Chochołowskiej i w rejonie Kalatówek. - Prosimy w tych miejscach o ostrożność i stosowanie się do poleceń pracowników Parku - dodaje dyrektor TPN. W rejonie Kalatówek jest słynna Pustelnia Brata Alberta, do której chętnie zachodzą turyści.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma