Nowy numer 31/2021 Archiwum

Nowy kapelan metropolity

Abp Marek Jędraszewski mianował na swojego kapelana ks. Rafała Wilkołka, pochodzącego z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaworniku kapłana archidiecezji krakowskiej.

Ks. Wilkołek urodził się w 1982 roku w Myślenicach. W 2003 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, które ukończył w roku 2009. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza. Następnie przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii Świętych Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. W latach 2011-2015 studiował w Instytucie Katolickim w Paryżu.

Po powrocie do Polski pracował duszpastersko w parafiach w Skawinie, Mogilanach i Krakowie oraz kontynuował pisanie pracy doktorskiej na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II. W rozprawie naukowej zajmuje się wiarygodnością teologii Mikołaja z Kuzy wobec współczesnej fenomenologii francuskiej.

Jest współzałożycielem Fundacji "Misericors - codzienna aplikacja miłosierdzia". W czasie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 pełnił funkcję komentatora liturgicznego.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama