Nowy numer 29/2021 Archiwum

Pokaż, co wiesz o Janie Pawle II

Do 26 marca można zgłosić się do udziału w XIII Konkursie Papieskim, który organizuje krakowski Instytut "Tertio Millennio".

Instytut został założony w 1995 r. przez o. Macieja Ziębę OP i skupia młodych ludzi chcących podejmować dyskusję ze środowiskami i grupami prezentującym często odmienne poglądy, a także poprzez organizowane projekty pogłębić wiedzę o nauczaniu Jana Pawła II i założeniach katolickiej nauki społecznej.

Jedną z takich inicjatyw jest Konkurs Papieski, adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, którego 13. edycja właśnie trwa. Tegoroczna rywalizacja przebiega pod hasłem: "Patriotyzm Karola Wojtyły - 1920-2005".

- Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II - zachęcają organizatorzy.

Pierwszy etap konkursu trwa do 26 marca. W jego ramach każdy zarejestrowany uczestnik musi rozwiązać online quiz na temat Jana Pawła II. Osoby, które uzyskają minimum 51 proc. poprawnych odpowiedzi, przejdą do etapu II, podczas którego 3 kwietnia wezmą jednocześnie udział w internetowym teście wielokrotnego wyboru.

Następnie ok. 20 osób z największą liczbą punktów z każdego regionu przejdzie do etapu III, który potrwa od 5 do 27 kwietnia. Ich zadaniem będzie napisanie eseju na jeden z tematów podanych na stronie internetowej wydarzenia. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni do finału - 3 czerwca będą bronić pracy przed specjalną komisją.

Zwycięzcy Konkursu Papieskiego w poszczególnych regionach w nagrodę wyjadą na wycieczkę do Rzymu. Ponadto organizatorzy wyróżnią również najlepszą szkołę oraz najlepszego opiekuna.

Współorganizatorami XIII Konkursu Papieskiego są: Centrum Myśli Jana Pawła II, Biuro Podróży "Krakturs", Cafe Misja oraz Instytut Jana Pawła II KUL. Szczegóły i regulamin konkursu dostępny są na: www.konkurspapieski.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama