Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Drogi do pokoju

Ksiądz Mario Cornioli, misjonarz posługujący w Betlejem, poprowadził piąte już spotkanie „Ogień dla nas i całego świata”.

Wiernym zgromadzonym w sobotę 11 mar- ca w łagiewnickim sanktuarium Bożego Miłosierdzia mówił m.in. o darze umiejętności i działaniu Ducha Świętego w jego życiu. Nie zabrakło też opowieści o trudach bycia chrześcijaninem w Ziemi Świętej. Ksiądz Cornioli podkreślał, że chrześcijanie są tam mostem łączącym Wschód i Zachód, ponieważ żyją w takiej samej kulturze jak muzułmanie, wyznając przy tym te same wartości, co chrześcijanie na Zachodzie. Zdaniem kapłana, to Duch Święty pomaga budować drogi do pokoju, dlatego ważne, by otworzyć swoje serce na Jego działanie.

– Tylko miłość i przebaczenie mogą zwyciężyć nienawiść, zadawane zło i niezgodę. To jedyny sposób, by światło na nowo zabłysło nad Ziemią Świętą – mówił. Tłumaczył też, że w Palestynie przez trwające tam spory działanie Ducha Świętego jest nieco utrudnione. Stwierdził wręcz, że nad jej mieszkańcami rozłożony jest wielki parasol, który sprawia, że deszcz Ducha Świętego do nich nie może dotrzeć. – Zupełnie jakby tam były zatwardziałe serca, nieczułe na Jego działanie – mówił. – Bardzo was proszę, abyście modlili się za mieszkańców tej ziemi, aby Duch umiejętności naprawdę pomógł nam odkryć braterstwo na nowo, ponieważ albo będziemy tam razem żyć, albo razem umrzemy – dodał na zakończenie.

Rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata” to kontynuacja spotkań w Łagiewnikach, przez które tysiące osób w zeszłym roku przygotowywały się do przeżycia Światowych Dni Młodzieży. Kolejne odbędą się 8 kwietnia, a ich gościem będzie prymas Polski abp Wojciech Polak.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma