Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nowości edukacyjne TPN

Ruszył kolejny etap zakrojonej na szeroką skalę modernizacji Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN.

Ostatnie dwa lata były dla CEP TPN bardzo pracowite. W ramach realizacji projektu "Dom Przyrody, Park Ludzi - przez edukację ekologiczną do zrównoważonego korzystania z ekosystemów Tatr" udało się je bowiem zmodernizować.

Tymczasem ruszył drugi etap prac. Oprócz nowego zaplecza sanitarnego, szatni i punktu obsługi zwiedzających, powstaną dwa duże, dotykowe ekrany multimedialne. Pierwszy z nich zatytułowany jest "Łąka", a drugi - "Las tatrzański". Ukazują one wpływ człowieka na ekosystemy oraz wyjaśniają rolę pracowników TPN w ograniczaniu niekorzystnych zjawisk (np. dewastacji przyrody) i zagrożeń z tym związanych. Przygotowana będzie także makieta jaskini.

Drugi etap obejmie również stworzenie dwóch nowych sal kinowych i filmów, które będą w nich wyświetlane. Pierwszy ma prezentować turystów tatrzańskich widzianych oczami zwierząt. Drugi zostanie wykonany w technologii 5D i pokaże TPN z lotu ptaka, w pełni sezonu turystycznego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma