Nowy numer 31/2021 Archiwum

Bo nikt nie przeszkadza

Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy odbywa się w każdą noc z piątku na sobotę w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- W nocy jest inna atmosfera do modlitwy: cisza, większe skupienie, nie przeszkadzają telefony komórkowe i ruch samochodów, czy inne czynniki zewnętrzne. Adoracja nocą jest szansą dla osób, które w ciągu dnia są zabiegane i zapracowane - podkreślają zgodnie parafianki, współorganizatorki nocnych piątków w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- Nie ma nawet ułamka sekundy, żeby zabrakło choć jednej osoby na nocnej adoracji. To jest dla nas, dla duszpasterzy bardzo budujące - mówi ks. Józef Urbańczyk z parafii NSPJ w Nowym Targu. Kapłan przypomina słowa Jana Pawła II. "Czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym, ale raczej czasem, który zyskujemy, aby nadać głęboko ludzki charakter naszym relacjom z innymi i naszemu życiu" - mówił papież.

Na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy duszpasterze i osoby odpowiedzialne za jej organizację zapraszają w każdy piątek Wielkiego Postu od 20.00 do 6.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama