GN 04/2020 Archiwum

Lody znane na całym świecie

W Nowym Targu można już kupić tradycyjne lody. Ich smak znają m.in. kard. Stanisław Dziwisz i aktorka Kasia Cichopek.

Kolejka ustawiająca się przed okienkiem jednej z nowotarskich kamienic na Rynku nie maleje. Wszyscy mają apetyt na lody. - Pogoda iście wiosenna, ptaki śpiewają, a do tego nasze pyszne lody już w sprzedaży. No super! - mówi pan Wojtek. - To nawet świetna lekcja historii dla naszych pociech, które pierwszy raz w życiu widzą tak wielką kolejkę - żartuje.

Nowotarskie Lody Tradycyjne zostały wpisane na listę produktów regionalnych. Wyrabia je kilka rodzin w mieście.

Na NLT przyjeżdżają turyści niemal z całego świata. Kosztują ich też znane osobistości. Przy okienku gościli m.in. kard. Stanisław Dziwisz czy aktorka Kasia Cichopek. - Mieliśmy nawet przypadek, że nakładaliśmy lody do termosu, który właścicielka zabierała do Stanów Zjednoczonych - wspomina Zofia Lubińska, właścicielka jednej z kilku lodziarni w mieście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama