Aby z Dobrą Nowiną dotrzeć do studentów Akademii Ignatianum w Krakowie, jezuici przygotowali specjalną wielkopostną grę.
Pierwszym drogowskazem dla żaków jest wielki plakat przy wejściu na uczelnię. Można się z niego dowiedzieć, że z okazji Wielkiego Postu jezuici ukryli na Ignatianum niespodzianki i trzeba je znaleźć. Kolejne plakaty to dalsze podpowiedzi: "Zaczep portiera", czy "Stań przed drzwiami samorządu i rozejrzyj się".
Na zaczepkę portier odpowiada jednym słowem, jednak nie zdradzimy jakim. Także pod drzwiami samorządu znajduje się kolejna wskazówka, na której napisano tylko "4p." i zamieszczono rysunek konfesjonału. I tu mała podpowiedź - oznacza to kaplicę na 4 piętrze. Wskazówki mogą jednak prowadzić także w inne miejsca na uczelni.
Istotne jest jednak zwieńczenie jezuickiej gry. Jest nim zawsze pudełko oklejone nalepkami aplikacji "Modlitwy w drodze". Są w nim m.in. rozważania wielkopostne napisane przez młodzież z 6 kontynentów, która brała udział w rekolekcjach Magis2016 przed ubiegłorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży.
Jak tłumaczą jezuici, gra ma po pierwsze sprowokować relacje międzyludzkie, czyli spotkania: student-portier, student-jezuita czy student-szatniarka. - Kolejny powód to wzmocnienie relacji z Bogiem. Wręczamy studentowi bardzo bezpośrednią zachętę do przyjaźni z Bogiem, wyrażoną np. słowami "On tęskni za Tobą" - tłumaczy Artur Pruś SJ. Wskazuje, że promowanie przy tym "Modlitwy w drodze" to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza dla ludzi zabieganych, a przecież tacy właśnie są studenci.
Jak przyznają żacy, którzy w grę już zagrali, pozwala ona przeżyć każdego dnia coś nowego. - To jedno z mocniejszych doświadczeń wiary, które towarzyszą mi w ostatnim czasie. Zachwyca mnie też to, że w każdym tygodniu rozważania są przygotowane przez inne kontynenty. Uświadamia mi to, że Bóg i Jego siła jest wszędzie - mówi Karolina Bucka, studentka Ignatianum i zachęca do udziału w jezuickim pomyśle zwłaszcza tych, którzy chcą zmienić siebie i dotychczasowe życie.
Jezuicka "Modlitwa w drodze", jak na nowoczesną modlitwę przystało, jest dostępna w aplikacji mobilnej na telefon oraz poprzez stronę internetową www.modlitwawdrodze.pl.