Nowy numer 37/2021 Archiwum

7 dobrych praktyk

Kraków Airport z kolejnymi nagrodami, m.in. za zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Krakowskie lotnisko znalazło się w gronie 180 firm, których praktyki ujęte zostały w 15. edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki". W tym roku w publikacji znalazła się rekordowa liczba aktywności portu - aż 7 wyróżnionych praktyk.

Opisana w 15. edycji raportu aktywność Kraków Airport w zakresie społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju została ujęta w trzech obszarach - zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy oraz zagadnienia konsumenckie.

- Lotnisko to nie tylko infrastruktura, ale przede wszystkim tworzący je ludzie. Za nagrodzonymi projektami stoją pracownicy, którzy je najpierw wymyślili, a następnie podjęli się trudu ich wdrożenia. Cieszy mnie, że inicjatywy skierowane na rzecz pracowników, lokalnej społeczności oraz te ułatwiające podróż pasażerom zostały docenione, ponieważ zrównoważony rozwój jest integralną częścią działalności spółki - mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Wśród opublikowanych praktyk portu są dwa działania długoletnie, prezentowane w poprzednich edycjach raportu, program obchodzący w tym roku 10-lecie funkcjonowania, ale także cztery zupełnie nowe działania, zainicjowane przez krakowskie lotnisko w ubiegłym roku.

W opisanych w raporcie aktywnościach znalazł się m.in. konkurs grantowy "Wspieramy Sąsiadów”. Polega on na finansowym wsparciu inicjatyw lokalnych na terenie gmin bezpośrednio sąsiadujących z lotniskiem, służących podnoszeniu poziomu życia lokalnej społeczności. Dotychczas odbyło się 8 edycji konkursu, w trakcie których dofinansowano ponad 120 inicjatyw mieszkańców. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do ogłoszenia 9. edycji konkursu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama