Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dzień skupienia na 20-lecie

W kościele karmelitów "Na Piasku" odbył się wielkopostny dzień skupienia krakowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

- W obecnym roku stowarzyszenie "Civitas Christiana" przeżywa jubileusz 20-lecia przyznania mu statutu organizacji kościelnej - przypomniał w homilii o. dr Piotr Spiller, karmelita, opiekun duchowy stowarzyszenia.

Przewodniczył on 1 kwietnia Mszy św. w kaplicy cudownego obrazu MB Piaskowej. - Nie byłoby tej rocznicy, gdyby nie cegiełki narodowych rekolekcji Jana Pawła II i jego przesłania skierowane do członków Stowarzyszenia, zawarte w słowach: "Budujcie Civitas Christiana", i gdyby nie to ogromne zaufanie jakim stowarzyszenie obdarzone zostało przez wybitnych ludzi kościoła 20 lat temu - zaznaczył o. Spiller.

Po Mszy św. w "Eliaszówce" odbyła się konferencja o. Piotra Spillera, której tematem był post w Ewangelii. Dzień skupienia zakończyła natomiast Droga Krzyżowa na krużgankach klasztoru karmelitów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma