Nowy numer 28/2018 Archiwum

Uwierzyliśmy Miłości!

Pod takim hasłem, zaczerpniętym z 1 Listu św. Jana, od 29 kwietnia do 1 maja potrwa 32. Przegląd Piosenki Religijnej "Vincentiana".

Jak przekonują organizatorzy, czyli księża misjonarze, każda "Vincentiana" to namacalny przejaw wiosny w Kościele, bowiem młodzi, którzy biorą udział w przeglądzie, nie wstydzą się swojej wiary, a radość czerpią z tego, że mogą się nią dzielić.

Uczestnicy przeglądu, który jest już rozpoznawalną marką, do podkrakowskiego Centrum Edukacyjnego "Dobra Nowina" przyjeżdżają z całej Polski, by nawiązać nowe przyjaźnie, posłuchać świadectw rówieśników i wymienić się muzycznymi pomysłami.

Co ważne, przegląd od początku ma charakter konkursu artystycznego, podczas którego jest czas zarówno na warsztaty, jak i na występy oceniane przez profesjonalne jury, które nie kryje, że dla wielu młodych osób udział w "Vincentianie" może być szansą na odkrycie wielkiego muzycznego talentu i zrobienie pierwszego kroku ku karierze.

To nie wszystko - przegląd na pierwszym miejscu stawia sprawy ducha, dlatego centralnym punktem każdego dnia jest wspólna Eucharystia.

W tym roku udział w "Vincentianie" zgłosiło ok. 400, a zarejestrowanych zostało 10 zespołów. Gościem specjalnym będzie natomiast Darek Malejonek.

Szczegółowe informacje można znaleźć na: vincentiana.misjonarze.pl i na Facebooku.

Przeglądowi patronuje m.in. "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma