Nowy numer 9/2021 Archiwum

Uwierzyliśmy Miłości!

Pod takim hasłem, zaczerpniętym z 1 Listu św. Jana, od 29 kwietnia do 1 maja potrwa 32. Przegląd Piosenki Religijnej "Vincentiana".

Jak przekonują organizatorzy, czyli księża misjonarze, każda "Vincentiana" to namacalny przejaw wiosny w Kościele, bowiem młodzi, którzy biorą udział w przeglądzie, nie wstydzą się swojej wiary, a radość czerpią z tego, że mogą się nią dzielić.

Uczestnicy przeglądu, który jest już rozpoznawalną marką, do podkrakowskiego Centrum Edukacyjnego "Dobra Nowina" przyjeżdżają z całej Polski, by nawiązać nowe przyjaźnie, posłuchać świadectw rówieśników i wymienić się muzycznymi pomysłami.

Co ważne, przegląd od początku ma charakter konkursu artystycznego, podczas którego jest czas zarówno na warsztaty, jak i na występy oceniane przez profesjonalne jury, które nie kryje, że dla wielu młodych osób udział w "Vincentianie" może być szansą na odkrycie wielkiego muzycznego talentu i zrobienie pierwszego kroku ku karierze.

To nie wszystko - przegląd na pierwszym miejscu stawia sprawy ducha, dlatego centralnym punktem każdego dnia jest wspólna Eucharystia.

W tym roku udział w "Vincentianie" zgłosiło ok. 400, a zarejestrowanych zostało 10 zespołów. Gościem specjalnym będzie natomiast Darek Malejonek.

Szczegółowe informacje można znaleźć na: vincentiana.misjonarze.pl i na Facebooku.

Przeglądowi patronuje m.in. "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama