Nowy numer 8/2021 Archiwum

Nie jesteśmy wzywani do tego, by się Boga bać

O tym, czym jest prawdziwa bojaźń Boża i dlaczego młodzi powinni zawierzyć całe swoje życie Chrystusowi, 8 kwietnia, podczas 6. rekolekcji Ogień dla nas i całego świata, będzie opowiadał Prymas Polski abp Wojciech Polak.

- Dzisiaj świat potrzebuje ludzi, którzy grają w pierwszej lidze, a nie gdzieś na tyłach. Chodzi zatem o to, żeby młody człowiek, kiedy po Światowych Dniach Młodzieży przychodzi mu zmierzyć się z codziennością życia pamiętał, że ma w sobie Bożego ducha, że może go mieć, jeśli tylko będzie chciał. Żeby również pamiętał, że zawierzenie Bogu, Maryi i Chrystusowi, krzyżowi i Ewangelii jest siłą i motorem do pokonywania konkretnych wyzwań codzienności - przekonuje abp Wojciech Polak, zapraszając wszystkich do łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Jak również zauważa, Pan Bóg liczy na to, że odpowiedź młodego człowieka będzie właśnie konkretną odpowiedzią na wyzwania codzienności. - Odpowiedzią odważną, twórczą, pełną zaangażowania. Że wobec tych sytuacji, które się pojawiają, kiedy pojawia się rutyna czy rodzi się nuda, a nawet zniechęcenie, będziemy na nowo zapalać w sobie iskrę Bożą. (…) - mówi i dodaje, że pojęcie bojaźń Boża (będzie ono omawiane podczas 6. rekolekcji Ogień dla nas i całego świata), trzeba rozumieć w bardzo określony sposób. - W takiej bojaźni nie ma nic z ludzkiego strachu czy lęku. Nie jesteśmy wzywani do tego, by się Pana Boga bać. Boi się Go ten, kto w jakiś sposób zagubił swoją miłość do Niego, zatracił zaufanie do Boga - podkreśla abp Polak, który w trakcie rozmowy, homilii i konferencji opowie, jak Duch Święty działa w Jego życiu i w polskim Kościele..

Rekolekcje jak zawsze rozpoczną się o godz. 16.30 modlitwą do Ducha Świętego, przedstawieniem posługującej podczas spotkania wspólnoty "Maryja" i rozmową z prymasem. Następnie, o godz. 18, odprawiona zostanie Msza św., a po niej rozpocznie się konferencja. Wszystko się uwielbieniem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama